Home / Ripple Haberleri / XRPde Aylar Sonra Golden Cross

XRPde Aylar Sonra Golden Cross

Ripple Haberleri – XRP’de aylar sonra ilk kez “golden cross” görüldü! Peki, bu ne anlama geliyor? Detaylar haberin devamında…

Geçmişte XRP grafiklerinde birkaç kez görülen golden cross, bir kez daha görüldü. XRP fiyat grafiği, analistler tarafından boğa piyasası göstergesi olarak kabul edilen “altın geçişi” gerçekleştirdi. XRP’nin 50 günlük hareketli ortalaması, 23 Ekim tarihinde 200 hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve geçişi doğruladı.

Bu geçişin son oluşumu 17 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşmişti ve fiyat %176 oranında artış göstermişti.

Altın Geçiş Nedir ve Nasıl Yorumlanmalıdır

Altın geçiş, yatırımcılar ve analistler tarafından bir yükseliş trendinin sinyali olarak görülür.

XRP’nin günlük grafiği, eylül ayında kazançları sınırlayan 0,558 dolarda bir engele işaret ediyor. Ayrıca Aralık 2021’den bu yana sınırlı ilerleme kaydeden 0,91 ila 1 dolar arasındaki alan, boğalar için başka bir engel olabilir.

Altın geçiş piyasada bazen yanlış da algılanabiliyor. Bunun sebebi, hareketli ortalamaların fiyatları izliyor olması. Bazen, varlık hâlihazırda aşırı satın alınmış durumdaysa ve bir düzeltme vakti geldiyse bu geçiş meydana gelebiliyor. XRP, Ripple davasındaki olumlu gelişmelerin ardından son aylarda en çok kazanan kripto paralardan biri olmayı başardı.

Günlük ve haftalık göreli güç endekslerinin her ikisi de nötr 50 seviyesinin altında seyrederken, XRP aşırı alımdan uzak görünüyor. Bu satıcılara bir avantaj sağlayabilirken, fiyat 0,51 dolar işaretinin üzerine çıkarsa alıcılar üstünlük elde edebilir.

About iga

Check Also

Simpson Ailesinin Kehaneti Tutacak mı

Ripple Haberleri – Kehanetleriyle sık sık gündeme gelen meşhur çizgi dizi Simpsonlar’ın Ripple (XRP) hakkındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.