Home / Ripple Haberleri / XRP Avukatları SEC ile Dalga Geçti

XRP Avukatları SEC ile Dalga Geçti

Ripple Haberleri – XRP’nin Avukatları SEC ile Dalga Geçti: Bunu Yapsaydılar Başarılı Olurlardı! Detaylar Haberin Devamında…

Kripto para dünyasının en büyük olaylarından birisi olarak neticesi beklenen XRP-SEC davası için gün geçmiyor ki yeni haberler yayınlanmasın. Gelen son haberler XRP’nin öne çıkmasını sağlayabilecek bazı durumların meydana geldiğini gösterir nitelikte oldu.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, geçtiğimiz günlerde Hinman Konuşması belgelerini Ripple ve sanıklara teslim ederek iddialarından vazgeçti. Bununla beraber, Crucial XRP davasıyla ilişkili bir avukat, SEC’nin dosyasında Ripple’nin lehine olan bazı şeylerden bahsedildiğini belirtti.

SEC, XRP Davasında Zayıf İddialara mı Yöneldi

Amicus Curiae ve XRP ekibinin Ripple davasındaki avukatı olan John Deaton, komisyonun dosyasındaki zayıf iddialara dikkat çekti. Avukat, SEC’nin sözleşmelerle belirli bir satış teklifi olmadığı için Ripple’de haberlerin iyi olduğunu belirtti ama bunun ikincil piyasaya girmek için bir hile olabileceği, akredite bir yatırımcıya satış yapılabileceği iddia ediliyor şeklinde açıklama yaptı. John Deaton, belirli bir işlemden bahsedilmediğini, SEC’nin sadece tüm işlemleri sunduğunu belirtti. SEC, XRP davasında Ripple’nin bazı sözleşmeleri içeren belirli satışlarından herhangi birine atıfta bulunmamayı tercih etti.

Amerika Birleşik Devletleri Yanlış Yaklaşımı mı Seçti

Avukatlara göre, komisyonun argümanı sadece bir “ama için” argümanından başka bir şey ifade etmiyor. Çünkü Ripple kurucuları XRP’yi inşa edip bir kısmını satarak ve dağıtarak ikincil piyasayı meydana getirdiler. Dolayısı ile Ripple’nin çabaları olmasaydı bunların hiçbiri olmazdı. XRP’nin yaptığı tüm satışlar ise sadece Ripple sayesinde gerçekleşti.

Avukat John Deaton, bunun tehlikeli bir argüman olduğunu, zira daha sonra Satoshi Nakamoto için Bitcoin’in var olmayacağının söylenebileceğini öne sürdü. Daha önce yapılan incelemeler, SEC’nin Ripple’ye karşı memorandumunu sunduğunu bildirmişti. Bu, Hinman konuşmasıyla alakalı belgelerin davalılara teslim edildiği gün gerçekleşti.

XRP sahiplerinin avukatı, SEC’nin bu davayı farklı bir şekilde savunması halinde başarılı olabilecekleri önerisinde bulundu. ABD’li gözlem ekibi, XRP davasında “ya hep ya hiç” yaklaşımını benimsedi ve bu da onlar için şimdiye kadar bir problem teşkil etmiş olabilir.

About iga

Check Also

Simpson Ailesinin Kehaneti Tutacak mı

Ripple Haberleri – Kehanetleriyle sık sık gündeme gelen meşhur çizgi dizi Simpsonlar’ın Ripple (XRP) hakkındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.