Home / Ripple Haberleri / Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Ripple Haberleri – Ripple’nin (XRP) genel danışmanı diyor ki: Kripto paraların geleceği buna bağlı! Detaylar haberin devamında…

Bugün katıldığı bir podcast’ta konuşan Ripple (XRP) genel danışmanı Stuart Alderoty’ye göre, XRP’nin SEC davasına karşı savunması, kripto paraların hukuki netliğe kavuşması adına en iyi şans olabilir.

Ripple Genel Danışmanı, Kripto Paraların Hukuki Geleceğinin XRP Davasında Yapılan Savunmaya Bağlı Olduğunu İfade Etti!

Ripple, SEC tarafından açılan ve sürmekte olan davaya karşı savunmasında şimdiye kadar 100 milyon dolardan fazla hukuki masraf yaptı.

Stuart Alderoty, SEC Başkanı Gary Gensler’in diğer düzenleyici kurumlarla işbirliği yapmak yerine agresif bir düzenleyici duruş benimsediğini belirterek, SEC’nin aşırıya kaçtığını sık sık dile getirdi.

Stuart Alderoty ayrıca düzenleyici kurumun tüketicileri korumak yerine onları “elleri kolları bağlı” bırakmak istediğini belirtti.

Geçtiğimiz nisan ayında SEC’nin yeni başkanı olarak onaylanan Gary Gensler, sık sık kripto para birimlerinin büyük çoğunluğunun menkul kıymet olduğuna inandığını belirtiyor.

SEC başkanı geçtiğimiz günlerde CNBC’nin Squawk Box programında bu görüşünü tekrar ederek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kanun bu konuda gayet açık. Gerçeklere ve koşullara dayanarak, bu token’lerin büyük çoğunluğunun menkul kıymet olduğuna inanıyorum.

Bir grup girişimci, halktan para topladığında ve bir kâr beklentisi içinde olduklarında, bunu açıklamaları gerekmektedir.”

Şirketin genel danışmanı Stuart Alderoty, Gary Gensler’in Supreme Court testinin bir varlığın menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için kullanıldığına dair yanlış açıklamasının ardından eleştirmişti.

Davada yaşanan son gelişmelerde Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) iki firmanın davada amicus özeti sunmasını engelleme girişimlerine yanıt verdi. SEC, Bölge Yargıcı Analisa Torres’ten TapJets Inc. ve I-Remit Inc. firmalarının Ripple’yi desteklemek üzere özet sunma taleplerini reddetmesini istemişti.

About iga

Check Also

Simpson Ailesinin Kehaneti Tutacak mı

Ripple Haberleri – Kehanetleriyle sık sık gündeme gelen meşhur çizgi dizi Simpsonlar’ın Ripple (XRP) hakkındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.