Home / Ripple Haberleri / Diğerlerinin Aksine Ripple Neden Yükseldi

Diğerlerinin Aksine Ripple Neden Yükseldi

Ripple Haberleri – Diğer kripto para birimleri düşüşe geçerken, onların aksine Ripple neden yükselişe geçti?

Kripto para piyasalarında geçtiğimi günlerde yaşanan keskin düşüşlere rağmen, Ripple’nin yerel tokeni XRP, çift haneli kazançlara ulaştı. Peki, genel olarak piyasalar düşerken, Ripple neden yükselişe geçti?

 

Ripple Neden Yükselişe Geçti / Süregelen SEC Davasında Son Durum Ne

Kripto piyasalarında düşüşler sürerken; Ripple’nin (XRP) fiyatı bugün yüzde 10’un üzerine yükseldi.

Alınan verilere göre, XRP tokeni son bir hafta içerisinde yüzde 35; son 24 saat içerisinde ise yüzde 10 civarında değer kazanarak, 0,44 dolara yükseldi.

Dijital varlığın dünden bu yana toplam değeri, 2 milyar doların üzerinde artış göstererek, 20,1 milyar dolardan 22,17 milyar dolara yükseldi.

Bu yükseliş görünümüne rağmen, 0,384 dolarlık destek seviyesinin kırılması, boğaların zayıfladığını gösterecek ve bu kırılma aynı zamanda yükseliş argümanını değiştirerek, durumu ayıların lehine değiştirecek. Böyle bir hareket, XRP’nin fiyatının 0,36 dolar destek seviyesini tekrar test etmesine sebep olabilir.

Ripple – SEC Davasında Son Durum

İlginç bir şekilde XRP; zayıf piyasa dinamiklerine rağmen güçlü kalmaya sürdürdü. Aslında bu son yükseliş, SEC ve Ripple arasındaki anlaşmazlıkta devam eden gelişmelere bağlanabilir. Her iki taraf da özet karar için harekete geçmiş olsa da Ripple ve üst düzey yöneticilerin, davayı kazanma konusunda kendilerine çok daha fazla güvendikleri gözlemleniyor.

Ripple’nin avukatı Stuart Alderoty’nin, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinde dava hakkında yüksek sesle konuştuğu göz önüne alındığında, böyle bir çıkarım yapılabilir. Nitekim Stuart Alderoty, SEC’in Yüksek Mahkeme’nin Howey testinin tek bir maddesini bile karşılayamadığını söyledi. Howey Testi, Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi tarafından bir varlığın menkul kıymet olarak nitelendirilip nitelendirilemeyeceğini belirlemek için oluşturulan bir testtir.

Ayrıca uzun süredir süregelen bu dava, tarafların isteği üzerine neticeye daha çabuk varılabilmesi için hızlandırıldı. Geçtiğimiz hafta sonu, Ripple ve SEC ayrı ayrı önerge açarak, mahkemeye özet karar talebinde bulundu.

Bu arada firmanın CEO’su Brad Garlinghouse de SEC’in argümanlarından yola çıkarak, ilginç bir çıkarım yaptı ve düzenleyici kurumun, yasaları takip etmekle ilgilenmediğini öne sürdü.

Bunun yerine, yetkilerini Kongre tarafından kendilerine verilen yetkinin çok ötesine genişletmek amacıyla her şeyi kabul edilemez bir çabayla yeniden yapmak istediğini söyledi.

Son olarak; Ripple’nin genel danışmanının, şirket olarak kendilerinden emin olduklarını ve 2020 yılının aralık ayından beri devam eden bu davanın sona ermek üzere olduğunu söylemesi, XRP piyasasındaki olumlu havaya katkı sağladı.

About iga

Check Also

Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Ripple Haberleri – Ripple’nin (XRP) genel danışmanı diyor ki: Kripto paraların geleceği buna bağlı! Detaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.