Home / Ripple Haberleri / SEC Davasında Sevindiren Geliştirme

SEC Davasında Sevindiren Geliştirme

Ripple Haberleri / Ripple – SEC Davasında Sevindiren Bir Gelişme Yaşandı: SEC – Telegram Davası! Detaylar Haberin Devamında…

UYARI: Bu sitede gördüğünüz ya da göreceğiniz hiçbir bilgi, haber veya duyuru, yatırım tavsiyesi değildir!
Ripple (XRP) – SEC davası sürerken avukat Jeremy Hogan, XRP yatırımcılarını sevindirecek önemli bir gelişmeyi duyurdu.

Dijital Ticaret Odası, Davaya Müdahil Olacak!

Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında sürmekte olan dava, kripto para sektörünün en büyük dönüm noktalarından biri olarak kabul ediliyor fakat Ripple, sektörden umduğu desteği alamadı. Ripple, davada yalnız başına bırakıldı. Ripple, SEC’i yasal gücünü su istimal etmekle itham ederken, davada kritik bir gelişme yaşandı. Ripple avukatı Jeremy Hogan, paylaşmış olduğu bir tweet’te dünyanın önde gelen blok zinciri organizasyonu olan Dijital Ticaret Odası’nın dava sürecine dahil olduğunu ifade etti.

Dijital Ticaret Odası, Ripple’ye ve XRP yatırımcılarına gerekli desteği sağlayabilmek için Ripple davasına müdahil olmak istiyor. Söz konusu kurum daha önce, Telegram ve SEC davasına müdahil olmuştu. SEC, Telegram’a Gram (GRM) token’inin satışı yoluyla Amerika Birleşik Devletleri’ne kayıt dışı menkul kıymetler yasasını çiğnediği için dava açmıştı.

SEC – Telegram: Davanın Neticesini Nasıl Etkiler?

Dijital Ticaret Odası’nın davaya müdahil olması Ripple yatırımcılarını heyecanlandırdı. Dijital Ticaret Odası, Ripple davasında müdahil statüsü ararken, avukat Jeremy Hogan XRP sahiplerinin bu süreçte neler beklemesi gerektiğini açıkladı. Jeremy Hogan’a göre, kurum argümanı, Telegram ve SEC davasında sunduğuna benzer olacak. Kurum, büyük olasılıkla XRP’nin satışının her ne kadar bir menkul kıymet olsa da token’in doğal olarak bir menkul kıymet olmadığını savunacak. Avukat, Dijital Ticaret Odası’nın argümanının,  XRP’nin menkul kıymet olmadığını kanıtlama sürecinde büyük rol oynayacağı iddiasında bulundu. Ripple – SEC davası her geçen gün çıkmaza girerken, pek çok XRP sahibi, Telegram ve SEC davasında Dijital Ticaret Odası tarafından sunulan dava özetini incelemeyi talep etti. Avukat James K. Filan, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden davanın özetini paylaştı.

SEC tarafından açılan soruşturmaların sayısı artış gösterirken, projeler ve şirketler sıranın ne zaman kendilerine geleceğini endişe içerisinde bekliyor. Uzmanlar, SEC başkanı Gary Gensler’in piyasaya bilinçli bir şekilde zarar vermek maksadıyla elinden geleni ardına koymadığını vurguluyor. Hukuk firması CryptoLaw’ın kurucusu ve SEC – Ripple davasında XRP yatırımcılarının avukatı olan John Deaton, SEC’in yasal gücünü suistimal ettiğine dair bir rapor sundu. Avukat, kripto endüstrisi geliştikçe daha fazla yatırımcının bu kripto kervanına katıldığını belirtti. Uzman, SEC başkanının piyasadaki krizleri fırsata çevirerek sektöre yönelik sert tutumunu daha da sertleştirdiğini vurguladı.

About iga

Check Also

Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Ripple Haberleri – Ripple’nin (XRP) genel danışmanı diyor ki: Kripto paraların geleceği buna bağlı! Detaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.