Home / Ripple Haberleri / XRP Dolandırıcılarından Hack Saldırısı

XRP Dolandırıcılarından Hack Saldırısı

Ripple Haberleri – XRP Dolandırıcıları, PwC Venezuela Hesabına Hack Saldırısında Bulundu! Detaylar Haberin Devamında…

 

PricewaterhouseCoopers (PwC) Venezuela Twitter hesabı, XRP dolandırıcıları tarafından siber saldırıya uğradı.

Sosyal medya, kripto para dolandırıcılarının en önemli kozlarından birisi olarak görülüyor. Geniş kitlelere kolay bir şekilde ulaşım fırsatı sağlanabilen sosyal medyada, çeşitli kripto dolandırıcılıkları ortaya çıkıyor. Genellikle nitelikli hesapları hedef alan dolandırıcılar, sahte kampanyalar üretiyor. Bu olaylardan bir yenisi de PwC (PricewaterhouseCoopers) Venezuela’nın Twitter hesabında yaşandı.

XRP Dolandırıcıları, PwC’nin Twitter Hesabından Bir Kampanya Yayınladı

PricewaterhouseCoopers (PwC) Venezuela’nın resmi Twitter hesabı, bir XRP dolandırıcılığını teşvik etmek amacıyla siber saldırıya uğratıldı.

Siber saldırıya uğrayan Twitter hesabında, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile bir saat sonra gerçekleşmesi beklenen büyük bir etkinliğin reklamı yapıldı. Atılan tweet, potansiyel kurbanları kriptolarını göndermeye teşvik etmesi gereken bir bağlantı içeriyordu.

Konu ile alakalı PwC Venezuela tarafından henüz bir açıklama ve hareket gelmedi. 4 Eylül 2022 saat 13.00 itibarı ile dolandırıcılık amaçlı yapılan paylaşım, Twitter hesabında hala yer almakta.

Geçtiğimiz ay içerisinde YouTube, Ripple ile bir anlaşmaya imza attı. İki taraf, kripto para dolandırıcılığına son vermek amacı ile beraber çalışmaya söz verdi. Ripple, marka itibarının zedelenmesi hususunda epey hassas olarak bilinmekte. Bu tür dolandırıcılık yöntemleri artış göstermeye devam eder ise Ripple ve Twitter ikilisinin de anlaşma yapması ihtimali var.

 

About iga

Check Also

Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Ripple Haberleri – Ripple’nin (XRP) genel danışmanı diyor ki: Kripto paraların geleceği buna bağlı! Detaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.