Home / Ripple Haberleri / Ripple ve SEC Savaşı Medyada

Ripple ve SEC Savaşı Medyada

Ripple Haberleri – Ripple ve SEC arasındaki savaş medyaya taşındı: Üst üste yazılar! Detaylar, haberin devamında…

2020 yılının Aralık ayından bu yana devam eden XRP – SEC davasındaki mücadele sadece mahkeme salonlarında değil, aynı zamanda medya organlarında da devam ediyor. Gary Gensler’in geçtiğimiz hafta Wall Street Journal’da yazdığı yazıya, bu hafta yine aynı gazetede Ripple Hukuk Danışmanı Stuart Alderoty cevap verdi ve savaş köşe yazılarına da taşındı.

Ripple’nin Hukuk Danışmanı olan Stuart Alderoty, Pazar günü Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli finans medya kuruluşlarından biri olan Wall Street Journal’da (WSJ) bir yazı kaleme aldı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştirdi.

SEC kendi çöplüğünü koruyacak diye…

SEC hakkında sert bir yazı yazan Ripple danışmanı Stuart Alderoty, SEC burada 40 milyon Amerikalıyı savunmuyor, kendi çöplüğünü temizlemeye çalışıyor, dedi.

Gary Gensler de bu yazının yayınlanmasından yaklaşık 1 hafta önce aynı gazetede bir köşe yazısı yazmış ve SEC’in kripto paralara bakış açısının diğer piyasalardan farklı olmadığını belirtmişti. Bilindiği üzere Gary Gensler, SEC’de başkanlık koltuğuna geçmesinin ardından kripto paralar hakkında negatif bir bakış açısı sergilemişti. Gary Gensler, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada da Bitcoin dışında kalan neredeyse tüm kripto para ve token’lerin kendilerine göre menkul kıymet sayılması gerektiğini belirtmişti.

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto paraların regülasyonu konusu uzun süredir tartışılırken, SEC ile birlikte Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu da (CFTC) bu alanı kontrol etmek istiyor ve iki kurum arasında sıkı bir mücadele yaşanıyor. Gary Gensler, son Wall Street Journal yazısında kripto para ekosistemini kontrol etmesi ve düzenlemesi gereken kurumun SEC olması gerektiğini yazmıştı.

Aralık 2020’de SEC’in açtığı kayıtsız menkul kıymet satışı davası, Ripple şirketinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operasyonlarına büyük darbe vurmuş olsa da şirket CEO’su Brad Garlinghouse 2021 yılının kendileri açısından tarihlerindeki en kârlı yıl olduğunu dile getirmişti. Ripple’nin “RippleNet” ürünü özellikle Uzakdoğu ve Ortadoğu bölgesinde pek çok banka tarafından sınır ötesi ödemelerin kolaylaştırılmasında kullanılıyor.

About iga

Check Also

Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Ripple Haberleri – Ripple’nin (XRP) genel danışmanı diyor ki: Kripto paraların geleceği buna bağlı! Detaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.