Home / Ripple Haberleri / XRP Düşüş Sinyalleri mi Veriyor

XRP Düşüş Sinyalleri mi Veriyor

Ripple Haberleri – XRP Düşüş Sinyalleri mi Veriyor? XRP Riskte mi? XRP’nin Akıbeti Ne Olacak? Detaylar Haberin Devamında…

19 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 7. kripto para birimi konumunda bulunan XRP, bir süre 0,30 dolar ile 0,37 dolar bandında konsolide olduktan sonra 0,37 dolar üzerine yükselmeyi başardı.

XRP’nin Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde tüm kripto para piyasası ile birlikte ilerleyen XRP, yaklaşık olarak %2 artış kaydetti. Yazının kaleme alındığı sırada 0,3785 dolardan işlem gören XRP için yatay hareketin önem arz ettiği, çünkü bu durumda boğaların kontrolü ele geçirebileceği ifade ediliyor.

Analiz uzmanlarına göre XRP’de 0,35 dolar ile oluşan bir dip ve 0,40 dolar ile oluşan bir tepe bulunuyor. 0,37 doların üzerine çıkılması ise XRP’de boğaların yeniden kontrolü ele geçirdiği yorumlarının yapılmasını sağlıyor. Bu noktada XRP için talebin ve alım gücünün önem arz ettiği ifade ediliyor.

Analistlere göre şu anda XRP için ana direnç seviyesi 0,40 dolar bandı ve bunun altında 0,39 dolarda da bir direnç olabileceği belirtiliyor. Yerel destek alanının 0,34 dolar olduğunu belirten analistler, bu seviyenin kaybedilmesi halinde 0,31 dolara kadar bir geri çekilme olabileceğini vurguluyorlar.

XRP’nin Teknik Analizi

XRP’nin fiyatının 0.30 ile 0.37 dolar bandında dalgalandığı sürekli yatay işlemin, alıcıları yavaş yavaş piyasa dışına ittiği tahmin ediliyor. Teknik göstergeler göz önüne alındığında da analistlere göre; Göreceli Güç Endeksi, satıcılar piyasadaki alıcılara kıyasla daha fazla olduğu için sıfır çizgisinin altında yer alıyor ve bunun bir düşüş sinyali olduğu belirtiliyor.

Buna ilaveten XRP’nin fiyatının 20-SMA çizgisinin altında görüntülendiği ve bunun da bir düşüş sinyali olabileceği vurgulanıyor. Satın alma gücündeki düşüş ise aşağı yönlü hamlelerin gelebileceği şeklinde yorumlara neden oluyor.

Hal böyleyken analistler de yatırımcıların temkinli olması gerektiğine ve XRP’de bir düşüş yaşanabileceğine dikkat çekiyorlar. Yine de XRP’nin fiyatındaki son hamlelerin yukarı yönlü olması yatırımcıları biraz olsun rahatlatıyor olabilir.

About iga

Check Also

Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Ripple Haberleri – Ripple’nin (XRP) genel danışmanı diyor ki: Kripto paraların geleceği buna bağlı! Detaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.