Home / Ripple Haberleri / Ripple Büyük Bir Yatırım Hamlesi Yaptı

Ripple Büyük Bir Yatırım Hamlesi Yaptı

Ripple Haberleri – Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Açıkladı! Ripple’dan 100 Milyon Dolarlık Dev Bir Yatırım Hamlesi Geldi!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son yayınlanan basın açıklamasında 100 milyon dolarlık dev bir yatırım yaptıklarını açıkladı. Peki bu yatırım hangi alanda yapıldı? Detaylar için yazımızı okumaya devam edin…

Uyarı: Bu içerik bilgilendirme amaçlı üretilmiştir. Herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir. 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ortağı olduğu şirketin 100 milyon dolarlık önemli bir yatırım hamlesi yaptığını açıkladı.

Ünlü blokzincir şirketi Ripple, son basın açıklamasında kritik bir alanda 100 milyon dolarlık dev bir yatırım yaptıklarını duyurdu. İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında Ripple önemli bir adım attı.

Ripple bu yatırımları neden yaptı?

Şirket, bu gelişmelere ek olarak karbon kredilerinin tokenizasyonunu da sağlayacak yeni bir fonksiyona yatırım yapacağının da bilgisini verdi. Brad Garlinghouse tarafından yapılan açıklamaya göre bu yatırım sonucunda Ripple kendi varlığını tam anlamıyla tanımlamış oldu.

Karbon kredisi, emisyonların sıfırlanamadığı durumlarda satın alınıyor.

Yapılan bu dev yatırımla şirket karbon kredi piyasasının modernizasyonuna fayda sağlamak istiyor. Karbon piyasası sayesinde şirket ve bireyler emisyonları sıfırlayamadıkları durumlarda karbon kredisi satın alma yoluna gidiyor.

“Emisyonun azaltıldığı bir gelecek planı mevcut iklim hedeflerini gerçekleştirmek için büyük bir adım.”

Ünlü şirketin CEO’su, blokzincir ve kripto sektörlerinin karbon piyasalarının potansiyelinin ortaya çıkarılmasında lider bir role sahip olduğuna inandığını vurguladı. Son yatırım hamlesiyle şirket gelecekteki karbon taahhütlerinin bu adımlarıyla uyumlu olduğunu da göstermeye çalışıyor. Açıklamalarında emisyonunun azaltıldığı bir gelecek planında karbon piyasalarının mevcut iklim hedeflerine ulaşmak için önemli olduğunu da savunuyor.

2023 yılındaki hedef emisyonun sıfıra indirilmesi.

CEO, 2023 yılında şirketin karbon emisyonunu sıfıra indirmeyi amaçladıklarını söyledi. Sözlerine blokzincir ve kripto para sektörünün şeffaf, doğrulanabilir ve ölçeklenebilir olması gerektiğini de eklerken bu koşulların sağlandığı takdirde piyasalarda olumlu sonuçlar alınacağını söyledi. İklim bilinci hakkında kamuoyu oluşturmak maksadıyla da konu hakkında hassasiyete sahip önemli finans şirketleriyle ortaklıklar kuruldu.

About iga

Check Also

Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Ripple Haberleri – Ripple’nin (XRP) genel danışmanı diyor ki: Kripto paraların geleceği buna bağlı! Detaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.