Home / Ripple Haberleri / Ripple Haberleri Dava Sonucu

Ripple Haberleri Dava Sonucu

Ripple Haberleri Dava Sonucu – Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davasının kaybedilmesi durumunda ne olacağını açıkladı!

Ripple ve SEC arasında süren dava ile ilgili Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davanın sonuçlanması halinde neler olabileceği konusunda açıklamalar yaptı.

Ripple ile SEC arasındaki dava, şirketin yerel tokeni XRP’yi doğrudan etkileyen bir gelişme. Bu yüzden davanın kaybedilmesi durumunda XRP fiyatının büyük ölçüde olumsuz etkileneceği düşünülüyor. Ancak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketinin zaten davayı kaybetmiş gibi hareket ettiklerini söylerken kendileri adına çok fazla bir değişiklik olmayacağı görüşüne sahip.

 

RİPPLE ÇALIŞMALARINI DAVADAN BAĞIMSIZ SÜRDÜRÜYOR

Kripto para endüstrisinin yakından takip ettiği davanın sonucu, kripto sektöründe faaliyet gösteren birçok şirket için emsal niteliği taşıyabilir. Yakın zamanda görüşleri sorulan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, dava sonucu ile ilgili her türlü ihtimali değerlendirdiklerini dile getirirken şu an zaten davayı kaybetmiş gibi hareket ettikleri için çok fazla bir değişiklik olmayacağını düşünüyor.

İlgili dava sürecinin SEC lehine sonuçlanmasının, kararın sadece Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde geçerli olmasından dolayı diğer ülkelerin etkilenmemesi bekleniyor. Diğer bir ifade ile SEC kazanırsa XRP tokeninin ticareti sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde durdurulabilecekken diğer ülkeler XRP’yi menkul kıymet olarak kabul etmediği için kripto varlık olarak ticaretine izin verilebilir.

RİPPLE, FAALİYETLERİNİ AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NİN DIŞINA TAŞIYOR

Bu konuda da bir endişesi olmadığını dile getiren Garlinghouse, dava sürecinin başında ABD borsalarının XRP’yi platformlarından çıkarmasının Ripple’ın başarılı bir yıl geçirmesini engelleyemediğini söyledi. Ripple CEO’su geçen senenin şirket için rekor bir yıl olarak kaydedildiğini dile getirirken önemli bir büyüme kaydettiklerini söyledi ve bu büyümenin tamamının ise ABD dışında gerçekleştiğine vurgu yaptı.

Davanın kaybedilmesi durumunda şirketin çok fazla etkilemeyeceğini dile getiren Garlinghouse, bu iddiasını Ripple’ın müşterilerinin yüzde 95’inin ABD dışında olmasına bağlıyor.

Ripple’ın davayı kaybetme olasılığı hakkındaki genel görüş, XRP’nin kısa vadede olumsuz etkileneceği yönünde. Ancak Ripple’ın bir ödeme şirketi olarak dünya çapında birçok şirket ile çalışıyor olması XRP için bir avantaj olarak görülüyor.

About iga

Check Also

Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Ripple Haberleri – Ripple’nin (XRP) genel danışmanı diyor ki: Kripto paraların geleceği buna bağlı! Detaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.