Home / Ripple Haberleri / Ripple Haberleri Ne Kadar Yükselir

Ripple Haberleri Ne Kadar Yükselir

Ripple Haberleri – Ne Kadar Yükselir

Ripple (XRP) hafta sonunda yatay bir grafik sergilemeye devam ediyor. Popüler altcoin projesi, yeni günde 0,71 dolar seviyelerinde işlem görüyor. “Ripple Ne Kadar Yükselir?” sorusu yatırımcılar arasında merak konusu olan sorulardan biri olmaya devam ederken, önemli teknik ve temel analiz siteleri Ripple (XRP) 2022 – 2023 fiyat tahmini paylaşmaya devam ediyor. Bu tahminlerde XRP’nin 2022 yılını 1 dolar üzerinde tamamlayacağına yönelik uzlaşı ise dikkat çekiyor.

Kripto para birimleri kritik bir haftalık kapanışa hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda ABD’den gelen haberlerle başlayan düşüş sırasında birçok altcoin %20’nin üzerinde kayıp yaşamıştı. Bu süreçte lider kripto para birimi Bitcoin 39.000 dolar seviyelerine gerilerken, popüler altcoin projesi Ripple (XRP) ise 0,68 dolar seviyelerini test etmişti.

Piyasadaki bu genel olumsuz görünüm sürmeye devam ederken, bazı önemli sitelerin altcoin projeleri için fiyat tahminlerini paylaşmaya devam ettiği görülüyor. ripplehaberleri.com olarak bizler de merakınızı gidermek için Ripple Haberleri Ne Kadar Yükselir başlıklı yazımızı derledik.

Ripple Yükselecek Mi?

Ripple (XRP), yatırımcılar arasında kripto para piyasasının en eski ve köklü altcoin projelerinden biri olarak biliniyor. 2013 yılında işlemlere açılan XRP, 2018 yılında 3,40 dolar seviyelerine kadar yükselerek tüm zamanlar fiyat rekorunu kırmıştı.

Bu noktada büyük bir satış baskısı karşılaşan ve zaman içerisinde 1 dolar seviyesinin altına gerileyen popüler altcoin, 2021 yılı içerisinde yeni bir yükseliş trendi yakalamış ve bu süreçte 1,94 dolar seviyelerini test etmişti. 2021 yılının son çeyreğinde yeniden 1 dolar seviyesinin altına gerileyen XRP için SEC davasının ise oldukça önemli olduğu biliniyor.

Uzmanlar bu davadan çıkacak Ripple lehine bir kararın, XRP fiyatında büyük bir yükseliş trendi başlatabileceğini belirtiyor. Ancak tam tersi durumda ise XRP’de sert bir düşüşün yaşanabileceği vurgulanıyor.

Ripple (XRP) 2022 – 2023 Fiyat Tahmini

Kripto para ekosisteminin her geçen gelişmesiyle birlikte ise fiyat tahminlerinde bulunan birçok girişimin de hayata geçtiği görülüyor. Geçmiş fiyat hareketlerini temel alarak yapılan bu fiyat tahminlerine göre ise XRP, 2022 yılının sonunda yeniden 1 dolar seviyesinin üstünde işlem görmeye başlayabilir.

Algoritma tabanlı tahmin sitelerinden olan Wallet Investor’e göre XRP önümüzdeki 12 ay içerisinde yeniden 1,16 dolar seviyelerine yükselecek. Sitenin uzun vadeli gelecek projeksiyonlarına göre ise 2027 yılına kadar 2,76 dolar seviyeleri görülebilir.

Bir diğer projeksiyon sitesi DigitalCoin.com’a göre ise Ripple önümüzdeki yıllarda daha sınırlı bir yükseliş kaydedecek. Bu sitenin tahminlerine göre XRP 2022 yılının sonunda 1 dolar olacakken, 2023 yılında 1,13 dolar seviyelerinde olacak. DigitalCoin.com’a göre XRP 2024 yılında ise ivme kaybederek 1,07 dolar seviyelerine geri dönecek.

Gov Capital sitesinin projeksiyonuna göre ise XRP gelecek yıl 1,46 dolar seviyelerini görecek. Yine aynı sitenin uzun vadeli projeksiyonlarına göre Ripple 5 yıl içerisinde, 5,7 dolar seviyelerini test edebilir.

PricePredicton.com’a göre ise 2022 yılında Ripple için ortalama fiyat 1,07 dolar olacak. 2023 yılında XRP’nin ortalama fiyatı 1,54 dolar olacakken bu yıl içerisindeki yakalayabileceği maksimum fiyat 1,76 dolar olacak. Aynı sitenin uzun vadeli projeksiyonlarına göre XRP 5 yıl içerisinde 7,80 dolar seviyelerine kadar ulaşabilir.

Bu siteler geçmiş fiyat hareketlerine göre belirli tahminlerde bulunsa da uzmanlar kripto para piyasalarının son derece volatil olması nedeniyle uzun vadeli tahmin yapmanın oldukça zor olduğuna dikkat çekiyor.

Bununla birlikte yatırımcıların Ripple gibi kripto para birimlerine yatırım yapmadan önce piyasa trendlerine, haberlere, teknik ve temel analizlere dikkat etmesi gerektiğini de vurguluyor.

About iga

Check Also

Kripto Paraların Geleceği Buna Bağlı

Ripple Haberleri – Ripple’nin (XRP) genel danışmanı diyor ki: Kripto paraların geleceği buna bağlı! Detaylar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.